26 października 2017

Squla nauka przez zabawęHej Dziewczyny

Nie wszystkie z Was zapewne wiedzą, że w chwilach poza blogowaniem pracuję z dziećmi. Dlatego wszelkie nowości edukacyjne są mi bliskie. 
Dzieci dzisiaj od najmłodszych lat mają kontakt z nowymi technologiami i to po prostu znak naszych czasów. Sama czasami jestem zaskoczona, jak świetnie radzą sobie z tabletami czy komputerami naprawdę małe dzieci. Od najmłodszych lat mają z nimi kontakt i nam dorosłym rodzicom, czy opiekunom pozostaje tylko zadbać o to, żeby czas przed ekranem spędzały produktywnie, ale jednocześnie, żeby dalej było to dla nich coś fascynującego i dającego świetną zabawę. Rozwiązaniem jest tutaj platforma edukacyjna, która zapewnia naukę przez zabawę squla.pl. Będącą najskuteczniejszą formę nauki dla dzieci, która nie tylko pozwoli im na poszerzenie swojej wiedzy, czy umiejętności. Także zachęci je do dalszego rozwoju i nauki, bo sprawi, że zdobywanie nowej wiedzy będzie dla nich wyłącznie czymś pozytywnym i kojarzącym się ze świetnym spędzaniem czasu. 

Dzięki odpowiedniemu „podaniu” wiedzy nawet najbardziej nielubiane przedmioty mogą stać się dla dzieci ciekawe i atrakcyjne. Zewnętrzna motywacja często jest niewystarczająca, żeby dziecko pogłębiało swoją wiedzę, zwłaszcza na nieciekawe dla niego do tej pory obszary edukacji, jednak gry edukacyjne budzące w dzieciach ciekawość i zainteresowanie sprawiają, że wzrasta ich wewnętrzna motywacja i sukces przychodzi bez wysiłku.

Squla zawiera aż ponad ponad 50 000 quizów i zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka, które są tworzone przez polskich nauczycieli i metodyków. Obejmuje program nauczania wszystkich przedmiotów szkolnych w klasach 1–6 oraz edukacji przedszkolnej (zgodnie z z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018) i jest na bieżąco aktualizowana. W swoim zakresie ma wszystkie klasy i przedmioty nauczania. 


 
Co ważne z jednego konta można korzystać na wielu urządzeniach: komputerze, tablecie oraz smartfonie. Czyli nie tylko dziecko może rozwijać swoje talenty i zainteresowania w domu, ale praktycznie w każdym miejscu.

Platforma pozwala rodzicom na pełną kontrolę i śledzenie postępów dziecka w panelu rodzica. Umożliwia także między innymi przesyłanie mu motywujących wiadomości, czy granie razem z nim.


 
Squla zawiera też bardzo fajną opcję nagradzania i motywowania dzieci. Rozwiązując zadania dzieci otrzymują za każdą dobrą odpowiedź wirtualne monety w nagrodę, co dodatkowo motywuje. Można je następnie wymienić na prawdziwe prezenty w sklepiku Squli. 


Mnie z racji zawodu najbardziej zainteresowały zadania dla przedszkolaków i muszę przyznać, że są świetne.
 

Zadania są doskonale dostosowane do wieku uczniów. Te przeznaczone dla najmłodszych użytkowników platformy są czytane przez lektora, więc mogą z nich swobodnie korzystać dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać. 


W trakcie nauki przez zabawę wiedza przychodzi łatwo i szybko, jest również bardziej trwała, bo połączona z jakimś działaniem, niż wyuczone na pamięć formułki. Połączenie zabawy i edukacji, które oferuje portal Squla, to jeden z najskuteczniejszych sposobów zdobywania wiedzy przez dzieci. Dzięki ciekawej i różnorodnej ofercie zadań zamieszczonych na platformie dzieci od początku swojej edukacji uczą się, że nauka nie musi być utożsamiana z trudem, wysiłkiem, czy po prostu z nudą.

Jeśli jesteście rodzicami lub pracujecie z dziećmi polecam zajrzeć na portal Squla.pl. Można bezpłatnie przejrzeć i wypróbować wersję demo, a przez kilka dni jeszcze trwa oferta ze specjalną ceną z okazji początku roku szkolnego.

Pozdrawiam :)

6 komentarzy:

 1. Akurat ja w tematyce takiej nie siedzę, ale widziałam reklamę w TV i brzmiało zachęcająco!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie nową technologię powinno się wykorzystywać do nauki. Ja zazdroszczę dzisiejszym dzieciom, że mogą z taką łatwością uczyć się angielskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci są już dorosłe, ale jeśli jest to świetne dla przedszkolaków,
  to warto reklamować :)
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój mały korzysta w szkole z aplikacji jednej i w domu ma tą samą.

  OdpowiedzUsuń

link

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow this blog with bloglovin

Follow on Bloglovin