8 kwietnia 2020

Warto być bezpiecznym pieszym po zmroku

Witajcie :)


Odblaski- to dzięki nim pieszy jest znacznie lepiej widoczny na drodze, na przejściu dla pieszych i to one w wielu przypadkach ratują ludzkie życie. Poza uwagą i przestrzeganiem przepisów to jedne z najważniejszych rzeczy, które jako piesi możemy zrobić, żeby chronić swoje życie i zdrowie. Dlatego odblaski powinny być na wyposażeniu każdego pieszego, biegacza czy rowerzysty. To tak niewiele a może zadecydować o naszej przyszłości.

Zgodnie z przepisami, każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Prawda jest jednak taka, że nawet na obszarach zabudowanych są miejsca słabiej oświetlone i po zmroku zawsze powinno się posiadać element odblaskowy dla naszego własnego bezpieczeństwa. Taki niby niepozorny element, który do tego kosztuje niewiele, a w wielu przypadkach może uratować ludzkie życie. To dzięki nim pieszy jest znacznie lepiej widoczny na drodze, chodniku i na przejściu dla pieszych. Pieszego ubranego w ciemny strój kierowca widzi z odległości ok. 40 metrów, zaś pieszego mającego elementy odblaskowe, nawet z dystansu 150 metrów. Trzeba też pamiętać, że jeśli pieszy widzi samochód, to nie oznacza automatycznie, że kierowca też nas widzi jeśli mamy na sobie ciemne ubrania. Różnica jest ogromna i nie można sobie pozwolić na zrezygnowanie z takiej ochrony, bo te dodatkowe metry w wielu przypadkach decydują o życiu i zdrowiu. 

Nawet poruszając się tylko chodnikami warto mieć odblask, bo korzystamy z przejść dla pieszych, które potrafią być kiepsko oświetlone. Poza tym, jeśli będzie nadjeżdżał chodnikiem rowerzysta, to może nas nie zauważyć i prawda jest taka, że nie ma tu, co się zastanawiać, czy powinien jechać tym chodnikiem, czy nie.  Niestety faktem jest, że jeżdżą, a jeśli ktoś po prostu wpadnie w nas, to prawda kto miał rację będzie kiepskim pocieszeniem. Dlatego najlepiej po prostu założyć coś odblaskowego  i pozostać widocznym.


Teraz mamy ogromny wybór odblasków, zapraszam do zapoznania się z ofertą na https://odblaski24.com.pl

Tradycyjnym i najbardziej znanymi są kamizelki odblaskowe. Czasami jednak nie zawsze wiemy, czy będziemy wracać po zmroku, lub np. idziemy biegać latem, spacerować, albo jeździć rowerem i wiemy, że i tak będzie nam ciepło i nie mamy ochoty zakładać dodatkowo kamizelki, w takich sytuacjach i nie tylko, bo czasami po prostu wygodniej zabrać ze sobą mniej, szelki odblaskowe są niezastąpione, to fajnym i naprawdę maleńki gadżet, który dosłownie można zmieścić do większej kieszeni i nie zajmie dużo miejsca w torebce czy plecaku. Są wersje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.Przy wyborze odblasków można postawić na minimalizm jak najprostsze szelki, kamizelka, opaska na ramię lub coś zabawnego, co spodoba się dzieciom, ale i dorosłym np. różne zawieszki jak misie, czy owoce, albo emotikony, czapki, albo nawet różowa kamizelka, której nie oprze się żadna mała dziewczynka. 

Pamiętacie o noszeniu odblasków po zmroku?

21 komentarzy:

 1. Pamiętam 🙂
  Mam taki świecący breloczek przy torebce 🙂
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich powinna być zawsze dla nas najwyższym priorytetem, więc to bardzo pożyteczny post.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, pamiętam odblaski przyczepiane do plecaków z czasów szkolnych :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie zawieszki dla dzieci to super sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam, że moje dzieci przynosiły ze szkoły wiele takich odblaskowych
  gadżetów. Może warto zacząć ich używać?
  Pozdrawiam wiosennie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ważna sprawa i właśnie mnie uświadomiłaś, że nie mam żadnego odblasku w domu

  OdpowiedzUsuń
 7. Odblaski są bardzo ważne, czasami właśnie nawet w mieście, w mniej oświetlonym miejscu po zmroku bardzo ciężko dostrzec osoby na drodze bez odblasków. Niby taka drobna rzecz, a jak zwiększa nasze bezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Perfect for the home keys!
  HAPPY THURSDAY AT HOME
  xoxo
  http://stylishpatterns.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam jedną taką opaskę na rękę. Przyznam, że nie pamiętam o jej noszeniu, choć jestem uważna, to jednak powinnam ją nosić. Wygrzebie ją z szuflady i to dziś. :) Pozdrawiam cieplutko, pozostań bezpieczna. <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne te odblaski :) Ja nie używam, ale jeśli wychodzę wieczorem z domu to staram się ubierać jasne ubrania, które są jednak bardziej widoczne niż czarne. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem jak najbardziej za i jako kierowca doceniam to jak ludzie mają na sobie odblaski. Sama np.: jeżdżąc konno w tereny ubieram kamizelkę odblaskową, aby kierowcy od daleka mnie widzieli :) Wszystko dla bezpieczeństwa.

  Zapraszam na nowy post ♥ Będzie mi bardzo miło jeśli wpadniesz.
  Pozdrawiam serdecznie Mój blog-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 12. Niby drobiazg, a może ocalić zdrowie i życie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Odblaski bardzo ważna rzeczy, chociaż teraz za łażenie po zmroku można dostać mandat nawet z odblaskami ;D

  OdpowiedzUsuń
 14. Mieszkam w Krakowie, trudno tu o obszar niezabudowany :D Ale bardzo popieram noszenie odblasków poza miastem, w końcu tu idzie o nasze bezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 15. A pewnie, ze warto. Nie rozumiem tych co mowia, ze wstydza sie nosic.

  OdpowiedzUsuń
 16. Odblaski są bardzo istotne, gdy zdarza nam się chodzić wieczorami czy w nocy. Jeżeli nie mam akurat nic odblaskowego przy sobie, włączam latarkę w telefonie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bezpieczeństwo to podstawa. Rodzinka się ze mnie śmieje, że wieczorami świecę bardziej niż lampy i dłużej zdejmuję z siebie wszystkie odblaski niż resztę ubrań :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Pamietamy, nosimy i bardzo lubimy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Warto być widocznym dla własnego i innych bezpieczeństwa. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

link

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow this blog with bloglovin

Follow on Bloglovin