30 lipca 2020

Wybielanie zębów z Dr Martin Schwarz Expert 38%
Witajcie


Około 2 tygodni temu dotarł do mnie zestaw do wybielania zębów w domu Dr Martin Schwarz Expert 38%. Zdążyłam już przeprowadzić kurację wybielającą u siebie, więc pora pochwalić się efektami i opisać jak przebiegała. Przede wszystkim podstawą przy jakimkolwiek wybielaniu zębów jest to, że wybielamy zęby zdrowe. Nie stosujemy takich preparatów na zęby wykazujące ubytki lub uszkodzenia. Do tego oczywiście należy dokładnie przestrzegać instrukcji, czasu trzymania preparatu na zębach i możliwości powtórzeń zabiegów.

Najpierw należy dopasować Termokurczliwe nakładki na zęby – Flexi Trays marki Dr. Martin Schwarz, co jest bardzo proste. Polega na zanurzaniu nakładek w gorącej wodzie i dopasowywaniu ich do zębów, bo materiał pod wpływem ciepła staje się plastyczny. Czynność można powtarzać wielokrotnie do uzyskania odpowiedniego kształtu. Nie jest to trudne, czy skomplikowane, ale należy zrobić to bardzo starannie, bo od tego zależy, czy produkt wybielający będzie równomiernie rozprowadzony, a więc też jaki będzie końcowy rezultat wybielania. Ja każdą z części zanurzałam około 3 razy zanim udało mi się idealnie dopasować, a całość zajęła mi około 10 minut. Także myślę, że całkiem szybko, biorąc pod uwagę to, że robiłam coś takiego pierwszy raz.

 

Pierwszym krokiem wybielania jest użycie specjalnego preparatu do bioskalingu, żelu antybakteryjnego do samodzielnego usuwania płytki nazębnej.

 

Preparat ten można używać nie tylko przed wybielaniem zębów za pomocą preparatów wybielających i past poprzez likwidację filmu bakteryjnego na powierzchni szkliwa, ale także zapewnia szybszą rekonwalescencję po przebytych chorobach układu oddechowego, bo przyspiesza usuwanie bakterii z płytki nazębnej. A także zapewnia świeży oddech.
 

Produkt ma konsystencję żelową, zapach jest bardzo delikatnie miętowy, co dla mnie jest plusem, bo trzymany jednak dość długo na zębach, gdyby był silniejszy, to mógłby przeszkadzać. Przed aplikacją żelu oczywiście należy zęby umyć. Następnie aplikujemy żel do nakładek w takiej ilości, żeby pokrył całe zęby, ale jednocześnie, żeby nie wydostawał się po nałożeniu nakładek na błonę śluzową. Po założeniu, jeśli jakaś ilość żelu wydostanie się na błony śluzowe to usuwamy ją patyczkiem, chusteczką higieniczną lup po prostu palcem. Nakładki trzymamy na zębach przez 20-30 minut, przez ten czas oczywiście nie możemy jeść, pić, ani jeśli ktoś pali palić. Ja trzymałam żel za każdym razem po 20 minut. Nie należy połykać żelu, ani płynu po jego płukaniu. Ja zabieg przeprowadzałam w łazience i po prostu pod koniec, gdy czułam, że odrobina preparatu zaczęła się wydostawać i czułam smak żelu, to wypluwałam ślinę, żeby nie połykać.
 

Z żelem wybielającym Dr. Martin Schwarz EXPERT 38% postępujemy podobnie,jak z żelem do bioskalingu, przy czym tym razem nakładamy w nakładki preparat na tyle zębów ile chcemy wybielić, nie musimy wybielać ostatnich zębów, bo nie są one widoczne w uśmiechu, tak samo nie trzeba wybielać powierzchni wewnętrznej, a wystarczy zewnętrzną zębów.


Trzymamy preparat od 20 do 30 minut (ja znowu trzymałam 20), przez ten czas nie spożywamy posiłków i nie pijemy. Po upływie zalecanego czasu dokładnie płuczemy zęby z preparatu i czyścimy nakładki. Po wybielaniu nie należy jeszcze nie jeść i nie pić przez 2 godziny, a przez 24 godziny przejść na „białą dietę” i unikać spożywania intensywnie zabarwionych produktów, które mogą zabarwić zęby jak herbata kawa, czy nawet buraki, abo marchew.

Efekty:

przed


poJa swoje zęby wybielałam dwa razy z 3 dniowym odstępem. Nie nabawiłam się żadnej nadwrażliwości w czasie stosowania preparatu i po, ani podrażnień dziąseł, ale też bardzo uważnie nakładałam żel, aby się na nich nie znalazł. Planowałam wybielać 3 razy, ale po drugim stwierdziłam, że jestem zadowolona z efektów i najwyżej za jakiś czas powtórzę zabieg, bo piję sporo kawy i herbaty.

Pozdrawiam :)

19 komentarzy:

 1. Kilka miesięcy temu stosowałam te produkty i byłam mega zadowolona. Świetny efekt u Ciebie a w szczególności ze zrobiłaś wybielanie jedynie 2 razy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też piję sporo kawy, więc może się skuszę na wybielanie zębów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać efekty 😊 Miałam też zestaw do wybielania i byłam z niego bardzo zadowolona 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Looks interesting product 😊 Thanks for your sharing 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zęby wybielałam jedynie paseczkami, bo takie nakładki były strasznie niewygodne. Chyba źle je uformowałam? Nie wiem. W każdym razie paseczki się naklejało i już, zęby były bialutkie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jestem tych produktów, ostatnio bardzo dużo można o nich posłuchać na instagramie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeny, ja to za młodu wybielałam...dawno. hehe Masz bardzo ładny uśmiech, pozdrawiam cieplutko. :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam sporo pozytywnych recenzji o tym zestawie, jednak chyba dopiero w Twoim poście zauważyłam kilka istotnych informacji, które sprawiają że takie zabiegi wykonuje u stomatologa- ale efekt po tym zestawie jest świetny 😀
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. No różnica jest zauważalna gołym okiem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej nie planuję wybielać swoich zębów :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Do tej pory takie zabiegi wykonywałam tylko u stomatologa, ale mam ochotę spróbować.:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Efekt jest naprawdę fajny!!! Piję naprawdę dużo kawy, co oczywiście odbija się na kondycji moich zębów...Chyba zdecyduję się na zakup. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedys myslałam o kupnie takiego zestawu

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie stosowałam jeszcze domowego wybielania, choć trochę mnie kusi. Super efekt uzyskałaś. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Używałam tego zestawu jakiś czas temu i byłam bardzo zadowolona z efektów 😊 za jakiś czas powtórzę kurację

  OdpowiedzUsuń
 16. świetny efekt! chyba się skuszę! mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć podobne rezultaty. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nawet bezbez wybielania maszmasz piękny uśmiechuśmiech ☺️

  OdpowiedzUsuń

link

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Follow this blog with bloglovin

Follow on Bloglovin